Obsługa klientów: +48 501-219-854

Wycieczka

 

czterodniowa

 

zagraniczna

 

Berlin i Tropikalna Wyspa

Szczegóły

Miejsce: 
Poznań, Berlin, Tropikalna Wyspa
Cena: 
na zapytanie
PROGRAM WYCIECZKI

1 DZIEŃ


Poznań. Stare Miasto Ratusz, Stary Rynek, kamieniczki budników, pałac Działyńskich, Kamienica Jana Baptysty Quadro.
Bazylika Archikatedralna na Ostrowie Tumskim – Poznańska świątynia jest pierwszą katedrą wybudowaną na polskich ziemiach. Wzniesiona została ponad tysiąc lat temu, wkrótce po chrzcie Polski. Katedra stała się miejscem pochówku pierwszych władców Polski.


2 DZIEŃ

Poznajemy Berlin - zapoznamy się ze stolicą Niemiec, wspaniałą i pełną historii metropolią europejską. Zobaczymy Słynny Mur Berliński. Spacer po Wyspie Muzeów - miejscu gdzie w odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów od siebie znajdują się najwspanialsze muzea. Zobaczymy również Bramę Brandenburską, budynek Reichstagu- gmach parlamentu, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy (Holocaust-Mahnmal) Nietypowa forma monumentu, silnie angażująca emocje widza, budzi sprzeczne odczucia. Gra splatających się nierozerwalnie ożywionego z nieożywionym, życia ze śmiercią, kusi i odpycha zarazem, nie pozostawiając widza obojętnym, Alexanderplatz, Wieżę Telewizyjną, Checkpoint Charlie- w okresie zimnej wojny jedno z najbardziej znanych przejść granicznych między NRD a Berlinem Zachodnim oraz Kolumnę Zwycięstwa. Przejedziemy Under den Liden oraz Ku'damm.

3 DZIEŃ

Raj na Wyspie - całodniowy pobyt w aquaparku Tropical Islands – w największym tropikalnym parku rozrywki w Europie. Ogromne Morze Południowe z piaszczystą plażą o długości 200 metrów. Laguna Bali z grotą i wodospadem. Największy Las Tropikalny świata pod dachem. Wioska Tropikalna z oryginalnymi budowlami.

4 DZIEŃ

Międzyrzecki Rejon Umocniony - potężny system poniemieckich fortyfikacji, powstały w latach 30. XX w. na pograniczu niemiecko – polskim. Najważniejszym elementem fortyfikacji jest system podziemnych tuneli wybudowanych w okolicach Międzyrzecza, o łącznej długości przekraczającej 30 km. Podziemia stanowią element Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie, przy którym zorganizowana jest całoroczna trasa turystyczna. Trasa krótka – 1,5 h.