Obsługa klientów: +48 501-219-854

Wycieczka

 

trzydniowa

 

Góry Świętokrzyskie Bałtów

Szczegóły

Miejsce: 
Bałtów Święty Krzyż, Św. Katarzyna, Zagnańsk
Cena: 
na zapytanie
Dzień 1

Jura Park w Bałtowie. Ścieżka dydaktyczna z przewodnikiem - spacer pośród ponad 100 doskonale zrekonstruowanych modeli, dinozaurów. Sabatówka – Wioska Słowiańska Prehistoryczne Oceanarium - to miejsce, które sprawi, że przeniesiecie się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Polska w Miniaturze czyli historia zaklęta w murach zamków 

Dzień 2

 Święta Katarzyna Jedna z najważniejszych miejscowości w Górach Świętokrzyskich. Zobaczymy tam klasztor klauzurowy sióstr Bernardynek, kapliczkę S. Żeromskiego, a także wejdziemy na teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego – słynnej Puszczy Jodłowej gdzie znajduje się źródełko i kapliczka Św. Franciszka.
Jaskinia Raj - Najpiękniejsza jaskinia krasowa w Polsce z bogatą szatą naciekową. Można w niej podziwiać wspaniałe stalagmity, stalaktyty, stalagnaty. Poznamy w niej również historię człowieka neandertalskiego, który zamieszkiwał jaskinię przed około 50 tysiącami lat. 

Dzień 3 

Święty Krzyż (595 m n.p.m) wjazd kolejką na drugi co do wielkości szczyt w Górach Świętokrzyskich. Nazywany też Łysą Górą owiany jest legendami, przekazami o świętokrzyskich czarownicach oraz słynnych sabatach. Zejście ze Świętego Krzyża – drogą królewską do Nowej Słupi.
Dąb Bartek - jest największym i najstarszym znanym w Polsce drzewem. Jego wymiary jak i wiek są imponujące